Oficiální zastoupení CERTUSS pro Českou republiku a Slovensko. Přímý dovoz od výrobce. Oficiální servisní zastoupení, pozáruční servis.

parní vyvíječe Certuss, oficiální prodejce Certuss, parní kotle

Dotazy, které by Vás mohli zajímat

Pravidelně se setkáváme s určitým okruhem názorů a domněnek, které ne věrohodně a už vůbec ne odborně, řeší problematiku parních vyvíječů. Sestavili jsme tedy okruh těch nejzajímavějších, abychom Vám poskytli ty správné odpovědi.

Názor:
Vyvíječe nejsou stavěny na provozy se změnou odběru páry. Neudrží kvalitu páry a snižuje se životnost vyvíječe

Odpověď:
Vyvíječe CERTUSS mají svoji základní přednost ve schopnosti pružně reagovat na změny v odběrech páry. Provoz s cyklickými změnami odběru jim tedy nevadí, tyto nemají žádný vliv na životnost vyvíječe a nemají vliv na výstupní kvalitu páry, která zůstává v celém rozsahu regulace 0-100% beze změn.


Názor:
Vyvíječe nejsou stavěny na kontinuální odběr páry:

Odpověď:
Vyvíječe CERTUSS mohou pracovat trvale v režimu ustáleného odběru páry. Jsou-li ale provozovány ve třísměnných provozech, pak se ztrácí ta zásadní krása a to ekonomické přednosti při aplikaci vyvíječe pro technologické odběry.


Názor:
U vyvíječ se přehřívá tlakový systém

Odpověď:
U techniky CERTUSS je vyloučeno během provozu přehřívání (nebavíme se ale o poruchovém stavu, kdy vyvíječ nemá dostatek vody, ale to dojde k jeho automatickému odstavení), nedochází k žádnému poškozování tlakového systému.


Dotaz:
Jakou hořákovou techniku používá výrobce CERTUSS?

Odpověď:
CERTUSS používá hořáky vlastní výroby. Tyto jsou integrovány do tělesa vyvíječe a nelze je naradit za jiný typ jiného výrobce


Dotaz:
Kdo zajišťuje servis na vyvíječ vč. hořáku?

Odpověď:
Vzhledem k tomu, že výrobce CERTUSS má svoji hořákovou techniku, servis CERTUSS zvládne jen jedna servisní firma, která zajistí technickou kontrolu jak vlastního vyvíječe, tak hořáku a k tomu dodávaného příslušenství CERTUSS vč. linky CHUV


Dotaz:
Má CERTUSS maloobjemový tlakový systém?

Odpověď:
Ano, vyvíječe CERTUSS využívají spirálový tlakový systém, který se vyznačuje malou vodní zásobou. Skládá se ze dvou částí, což zjednodušuje a zlevňuje jeho případnou výměnu během životnosti vyvíječe.


Názor:
Maloobjemový tlakový systém znamená výpadky tlaku páry během regulace

Odpověď:
Díky hořákové technice CERTUSS Vám zajistí konstantní parametry výstupní páry – tlak – a to v celém výkonovém rozsahu tedy od 0%. Takže např. vyvíječ CERTUSS o jmenovitém výkonu 1000 kg/h při 6-8 bar Vám bude dodávat 30 kg/h páry o tlaku 6 – 8 bar. To není teorie, ale realita u stovek našich zákazníků v ČR.


Názor:
Vyvíječe mají malou životnost

Odpověď:
Pokud se k technice CERTUSS provozovatel chová standardně, provádí obvyklou kontrolní a obslužnou činnost, která je stejná pro naprosto všechny výrobky, pak můžeme potvrdit, že 20 let je standard. Servisujeme zařízení starší 30let.


Dotaz:
Proč bych měl uvažovat zrovna o vyvíječi CERTUSS

Odpověď:
Hledáte-li spolehlivé zařízení, kde vyžadujete bezporuchový provoz podpořený funkčním servisem a pokud vyžadujete garanci udržení kvality páry ve všech režimech provozu a výkonových odběrech, pak je CERTUSS pro Vás výborná volba, kdy tato investice se Vám během životnosti mnohonásobně vrátí.